X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

3-گناه کبیره ای بنام استمنا (در دختران)14+


اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
«بسم الله الرحمن الرحیم»
 .:دراین قسمت به کیفیت خودارضایی در دختران و احکام آن می پردازیم
:.
 *لطفا فقط خانم ها بخوانند(14+).این مطالب جهت آگاهی سازی برای خانم ها صرفا جهت ترک این عمل زشت است.
استمنا یعنی ارضای جنسی انسان توسط خودش.
استمنا و خود ارضایی اختصاصی به آقایان ندارد، و بعضی از خانم ها هم متاسفانه مبتلا به این عادت ناپسند هستند.
استمناء به معنای "فراهم آوردن ِ شرایط مصنوعی و غیرواقعی ِ جنسی جهت خروج ِ مواد ویتامینی و کربوهیدراتی انباشته شده در اندام تناسلی ست". این موادِ ویتامینی و کربوهیدراتی، در مردان Semen (مَنی) و در زنان Sewomen نام دارد.
 امّا در خصوص عارضه ی استمناء در زنان، قبل از هر چیز باید چند نکته را متذکّر بشم:


 1- قبل از هر چیز باید توّجه داشت که پدیده ی Orgasem (ارضاء جسمانی) در زنان، سیکل ِ پیچید تری نسبت به مردان دارد و به عبارت بهتر: Orgasem در زنان، مثل ِ ارضای ِ جسمانی ِ مردان، حالت مکانیکی و غریزی ِ صِرف ندارد و دستمایه های احساسی و عاطفی، نقش تعیین کننده ایی در تسهیل این پدیده دارند و... که شرح آن در این مبحث نمی گنجد.


 امّا نکته ایی که بسیار حائز اهمیّت هست، این هست که: با وجودِ اهمیّت بی اندازه ی دستمایه های عاطفی و احساسی در اُرگاسم زنان که باید توسط همسر یا شریک جنسی شان برآورده گردد،( با این وجود) فشار و محرومیّت جنسی در زنان نیز همانند مردان، می تواند مشکل آفرین باشد و سبب انجام عمل اشتباه خودارضائی در زنان و حتیّ دختران گردد.


 2- آماری که در سال 1378 در نشریه ی خبرگزاری پزشکی ایران منتشر شد، حاکی از این بود که آمار خودارضائی و ارضای مصنوعی زنان و دختران در ایران، نسبت به دَه سال قبل، بین هفده تا بیست درصد افزایش یافته و این موضوع حاکی از اینست که بحران ازدواج و محدودیّت های جنسی ِ موجود در جامعه، تا چند سال بعد، آمار وحشتناکی از خودارضایی و فجایع جنسی رو بوجود خواهند آورد.


حال می خواهیم بدانیم استمناء در زنان به چه صورتهایی بروز می کند؟


 - در حالت کلّی، در علم پزشکی، خودارضایی در زنان به دوگونه جود دارد:


 1- خودارضایی نوع Fonic (ابتدایی) 


 2- خودارضایی نوع Metic (پیشرفته)


 Fonic : در این روش، که عموماً در دختران رایجتر از زنان است، فرد از طریق تحریک خارجی ِ پایانه های عصبی ِ موجود در اندام جنسی خود، به حالت انزال رسیده و Sewomen از کیسه های Comflector (کیسه های حاوی ترشحات غدد جنسی)، خارج می گردد.


 Metic : این روش دقیقاً نقطه ی عکس روش قبل می باشد و در این روش، فرد از طریق تحریک ِ داخلی، پایانه های عصبی ناحیه ی تناسلی را به واکنش واداشته و به حالت اُرگاسم می رسد.


 متخصصان علم پزشکی معتقدند که هر دو روش (فُنیک و مِتیک) برای سلامت جسم و روان زن، مضرّ و زیانبار هستند و از هر دو روش باید اجتناب نمود، ولی در مجموع، خودارضایی فنیک زیانبارتر از متیک است.


 

 عوارض انجام استمناء در زنان به صورتِ متوالی ومکرّر:


 

 - بطو کلّی، استمناء زنان و مردان در هر جامعه ایی، صدمات غیرقابل جبرانی به بنیان آن جامعه وارد می کند:


 * عادت به استمناء فُنیک و تکرار آن در یک دختر جوان و بالغ ( 15 تا 35 سال )، پس از مدّتی، وی را دچار نوعی بیماری روحی بنام " Odipaction " خواهد نمود که نوعی ناتوانی جنسی شدید و غیرقابل درمان است.


 در نوع این بیماری، فرد توانایی انزال از طریق سکس ِ واژینال را از دست داده و از طریق آمیزش و نزدیکی، به هیچ وجه به اُرگاسم نرسیده و به شدّت از عمل ِ آمیزش اجتناب می ورزد.


 ادامه ی این وضعیت، باعثِ ناکامی های پیاپی جنسی ِ طرفین می گردد وموجب سَرخوردگی جنسی می شود.


 در مرحله ی پایانی نیز، مرحله ی سرخوردگی به عصیانگری منتهی می شود و هر یک از زوجین برای ارضای امیال سرکوب شده، به زور، خشونت و یا خیانت متوسل شده و کانون زندگی مشترک متلاشی می گردد.


 * در حالت انجام خودارضایی مِتیک، چنانچه فرد، پرده ی Asher (بکارت) داشته باشد، به Asher صدمه وارد شده و پاره می گردد.

 اینگونه افراد، عموماً در زندگی مشترک، در ارضای همسر خود دچار مشکل شده و توانایی جنسی خود را از دست می دهند، چرا که از سکس ِ واژینال و متعارف، به هیچ عنوان لذت نبرده و به اُرگاسم نمی رسند و به همین جهت به شدّت از آن اجتناب می کنند !
به این دلیل که زنان همانندِ مردان در معرض تحریکات فیزیکی ِ حاد نیستند و درصدِ تحریک پذیری ِ دیداری و شنیداری و حتیّ  لمسی ِ کمتری نسبت به مردان دارند و عموماً از طریق نوازشهای پوستی و حسّی و تحریکاتِ عاطفی، دچار تحریکات جنسی می گردند باید توصیه کنم که برای جلوگیری از عارضه ی استمناء، حدّالامکان باید خود را کمتر در معرض تحریکات پوستی و انگیختگی های عاطفی قرار دهند و به عبارت بهتر، اجازه ی تپش ِ بی دلیل به قلبشان ندهند.

مطمئن باشید این عرضه قابل درمان است و شما تنها فردی نیستید و نخواهید بود که به این عارضه دچار شدید و درمان می گردید!


همواره به سلامتِ ماندگار خود بیندیشید نه به لذات آنی.به نقل از علوم اجتماعی.


سوالات شما در مورد خود ارضایی یا استشهاء در زنان :


 آیا استمنا به آلت تناسلی در زنان آسیب وارد می کند؟
بلی. از جمله عوارضی که احتمال بیشتری برای آنها وجود دارد:
1. پارگی پرده بکارت که معمولا در اثر تحریک های مکرر و در اوج لذت جنسی به علت بی ارادگی شخص رخ می دهد.
2. عفونت های واژن و عفونت های ادراری (از نوع میکروبی و قارچی)
برگرفته از پرسمان


آیا خودارضایی باعث از بین رفتن و یا پاره شدن پرده بکارت در دختران می شود؟
بله. در صورتی که تحریکات بیش از حد و به خصوص در حالت ارگاسم خارج از کنترل باشد، یا به وسیله غیردست تحریکات صورت گیرد،‌ احتمال بسیار زیادی برای پارگی پرده وجود دارد. در برخی موارد نیز بروز عفونت می تواند مشکل ساز باشد.
برگرفته از پرسمان


آیا بازی با سینه خود و فشردن پاها به گونه ایی که تحریک شویم و آب از بدنم خارج شود استمنا است؟

}همه مراجع: {Tاستمنا آن است که انسان با خود یا دیگرى کارى کند که از او، منى بیرون آید. این عمل حرام است و در صورت خروج منى، غسل جنابت بر او واجب مى‏شود.V}توضیح‏المسائل مراجع، م 1572 ؛ آیت‏اللّه وحید، توضیح المسائل، م 1580 و دفتر آیت‏اللّه خامنه‏اى.{V
با توجه به تعریف بالا هر کاری که انسان را به سر حد ارگاسم برسد وآن حالت خاص به او دست بدهد تعریف استمنا شاملش می شود ویک کار حرام است واستمنا محدود به نوعی خاص نیست علاوه بر این هرچند مواردی که شخص قبل از حصول جنابت وحالت ارگاسم از این کارها دست بکشد تعریف استمنا شاملش نمی شود ولی باز هم کار حرام است مرتکب گناه شده است.


 به نظر شما دختری که خودارضایی می کنه در حکم استمنا قرار می گیره؟ اگه آره حکم نماز و غسل و لباسش چی می شه؟
در مورد عمل خودارضایی یا استمنا و استشها باید توجه داشت که این عمل در هر صورت حرام و از گناهان بزرگ است و تنها راه ارضای مشروع غریزه جنسی براى فرد فقط از طریق ازدواج و نزدیکى با همسر شرعی خود می باشد. اگر در اثر خود ارضایی منی از شما خارج شود باید برای نماز غسل جنابت به جای آورید و اگر این رطوبت به لباستان سرایت کرده باید برای نماز آن را تطهیر نمایید
عمل خودارضایی در مورد زنان را «استشهاء» می گویند که همان حکم را دارد. باید توجه داشت که این عمل در هر صورت حرام و از گناهان بزرگ است و تنها راه ارضای مشروع غریزه جنسی براى فرد فقط از طریق ازدواج و نزدیکى با همسر شرعی خود می باشد.


 دختری هستم که در بچگی مدت 4 و 5 سال با بدنم بازی می کردم و حالا فهمیده ام که چیزی به نام استمنا وجود داره. یادم نیست اون موقع مایعی از بدنم خارج می شد یا نه اما یه حالاتی بهم دست می داد. الان بعد این همه سال هنوز بعضی شب ها همون حالت بهم دست می ده. کمی مایع از بدنم خارج میشه (بی رنگ) اما درست نمی دونم همون استمنا هست یا نه؟ می خوام بدونم شبا که این طوری می شم برای نماز باید غسل کنم؟
در مورد عمل خودارضایی یا استمنا و استشها باید توجه داشت که این عمل در هر صورت حرام و از گناهان بزرگ است و تنها راه ارضای مشروع غریزه جنسی براى فرد فقط از طریق ازدواج و نزدیکى با همسر شرعی خود می باشد. اگر در اثر خود ارضایی منی از شما خارج شود باید برای نماز غسل جنابت به جای آورید و اگر این رطوبت به لباستان سرایت کرده باید برای نماز آن را تطهیر نمایید
عمل خودارضایی در مورد زنان را «استشهاء» می گویند که همان حکم را دارد. باید توجه داشت که این عمل در هر صورت حرام و از گناهان بزرگ است و تنها راه ارضای مشروع غریزه جنسی براى فرد فقط از طریق ازدواج و نزدیکى با همسر شرعی خود می باشد.


 آیا استمنا به مقدار کم مثلا یکبار در هفته یا کمتر برای دختران زیانبار است؟
از نظر شرعی، خودارضایی که به هر مقدار که باشد، حرام است و از گناهان کبیره می باشد.

به نقل از پرسشکده


احکام استشهاء در زنان


حکم استمنا چیست؟

خود ارضایی که از آن به استمنا یاد می شود از گناهان کبیره می باشد و در اسلام از حرمت برخوردار است [1] و [2] .

باید دانست «استمنا» یعنی این که انسان با خودش کاری کند که از او منی بیرون بیاید و دارای انواعی است؛ مثل بازی کردن با دست، گوش کردن به سخن و صدای زن نامحرم، رد و بدل کردن حرف های عاشقانه، در خیال آوردن و فکر کردن به مسائل شهوت انگیز. یعنی اگر کسی با اختیار یکی از این اعمال را به قصد خروج منی انجام دهد و منجر به خروج منی از انسان بشود، استمنا و حرام است. [3] و [4]


شرایط و حکم استمناء در زنان را بیان کنید؟

من دختری هستم 22 ساله آیا فکر کردن به مسائل جنسی در صورتی که آبی خارج شود استمناء و گناه است؟

«استمناء» یعنی اینکه انسان با خودش کاری کند که از او منی بیرون بیاید، و این کار، از نظر اسلام حرام است و عامل این کار، مرتکب گناه شده است.
استمناء، انواع مختلف دارد؛ مانند بازی کردن با آلت، خارج شدن منی به واسطه لذت بردن از صدای زن و (یا مرد) نامحرم، رد و بدل کردن حرف‌های عاشقانه، فکر کردن به مسائل شهوت انگیز و... اگر کسی با اختیار یکی از این اعمال را به قصد خروج منی انجام دهد و منجر به خروج منی از انسان بشود، استمنا (خودارضایی) و حرام است.[1]،[2]
طبق نظر اکثر فقها رطوبتی که از زنها خارج می شود، اگر همراه با شهوت (در حد ارگاسم و اوج لذت جنسی) باشد درحکم منی است و باید غسل جنابت کرد.[3]
در ذیل توجه شما را به دیدگاه فقها در این باره جلب می کنیم:
همه ی مراجع عظام (به جز تبریزی، بهجت و نوری): خروج ترشحات زن، اگر همراه با شهوت (اوج لذت جنسی) باشد، حکم به جنابت آنان می شود و لازم نیست با جستن بیرون آید و بدن سست شود و اگر بدون شهوت باشد، حکم به منی نمی شود، مگر آن که از راه دیگری یقین کند منی است.[4]
آیت الله العظمی بهجت: خروج ترشحات زن اگر همراه با شهوت (اوج لذت جنسی) باشد و با جستن بیرون آید، حکم به منی می شود و اگر هیچ یک از دو علامت و یا یکی از آنها را نداشت، حکم به منی نمی شود، مگر آن که از راه دیگری یقین کند منی است.[5]
آیات عظام تبریزی و نوری: خروج ترشحات زن اگر همراه با شهوت خاصی (اوج لذت جنسی) باشد و بدن پس از آن سست شود، حکم به منی می شود و اگر هیچ یک از دو نشانه یا یکی از آنها را نداشت، حکم به منی نمی شود، مگر آن که از راه دیگری یقین کند که منی است.[6]
بهر حال ترشحات زنانه پاک است و غسل ندارد، مگر آن که یقین کند بول یا منی است.[7]  [8]
برای آگاهی از راه های مبارزه با این عمل زیان آور (استمناء)به سؤال 713، نمایه (ارتباط جنسی صحیح بین پسر و دختر). مراجعه فرمائید.


آیا در اسلام، فردی را که خود ارضایی(استمنا) می‌کند؛ حد می‌زنند؟

ابتدا تعریف تعزیر و حد را بیان کرده و سپس حکم استمنا را بیان می‌کنیم: حد: برای برخی از گناهان در شرع مقدس، مجازات‌هایی تعیین شده است که به این مجازات‌های مشخص و معین شده، حدّ اطلاق می‌شود.[1] تعزیر: در فقه بر کیفرى تعزیر اطلاق مى‌‌شود که (بر خلاف حد)، شارع مقدّس اندازه‌‌اى براى آن تعیین نکرده است. مقدار تعزیر بستگى به نظر حاکم شرع دارد که به اقتضاى زمان و مکان، نوع گناه و مرتکب شوندۀ آن، تفاوت مى‌‌کند، ولى همواره از بالاترین حدّ شرعى (صد تازیانه) کمتر است. امّا برخى دیگر گفته‌‌اند: تعزیر از پایین‌‌ترین مرتبۀ حدّ شرعى (75 تازیانه) نیز باید کمتر باشد.[2]
بنابراین، اگر استمنا در نزد حاکم شرع اثبات شود، حدّ نداشته و حاکم شرع فرد استمنا کننده را تعزیر می‌کند.[3]
 
عذاب کدام یک از این گناهان شدید‌تر است: لواط، زنا با زن شوهردار، استمناء(خود ارضایی)؟
. آنچه که از روایات استفاده می‌شود، این است که گناه لواط از زنا بدتر و بزرگ‌تر است: «حُرْمَةُ الدُّبُرِ أَعْظَمُ مِنْ حُرْمَةِ الْفَرْجِ إِنَّ اللَّهَ أَهْلَکَ أُمَّةً بِحُرْمَةِ الدُّبُرِ وَ لَمْ یُهْلِکْ أَحَداً بِحُرْمَةِ الْفَرْجِ»؛[1] راوی می‌گوید از امام صادق(ع) شنیدم که می‌فرمود: حرمت لواط از حرمت زنا بالاتر و شدیدتر است؛ چراکه خداوند به جهت لواط امتی را هلاک کرد، در حالی‌که کسی را به دلیل ارتکاب زنا هلاک و نابود نکرد.
2. زنا با زن شوهردار بدتر از زنا با زن بی‌شوهر است.
3. زنا از استمنا بدتر است. روایتی منسوب به امام صادق(ع) وجود دارد که ناظر به این موضوع است،(اگرچه از جهت سند جای تردید دارد). آن روایت چنین است:
«از امام صادق(ع) در مورد استمنا سؤال شد، حضرت فرمود: گناه بزرگی است که خداوند در قرآن از آن نهی کرده است و فاعلش مانند کسی است که با خودش ازدواج کرده، اگر می‌دانستی که او چکاری مرتکب می‌شود، با او هم خوراک نمی‌شدی. سؤال کننده گفت برایم بیان کن ای فرزند رسول خدا(ص)! آنچه را که در قرآن در این باره آمده است. امام(ع) فرمود سخن خدای تعالی که می‌فرماید: «و کسانى که غیر از این دو بجویند از حد خویش تجاوز کرده‏اند»، این عمل(استمنا) همان تجاوز از حد خویش است. پرسید گناه زنا بزرگ‌تر است یا استمنا؟ فرمود زنا گناه بزرگی است. با آن‌که گفته می‌شود که بعضی از گناهان از بعض دیگر کوچک‌ترند، اما تمام گناهان در پیشگاه خداوند بزرگ‌اند؛ چراکه عصیان و سرپیچی نسبت به ساحت پروردگارند. و خداوند بندگان معصیت کار را دوست نمی‌دارد و خداوند از آن نهی کرده است؛ زیرا گناه، کار شیطان است و خدای متعال فرمود شیطان را نپرستید،[2] شیطان دشمن شما است. او را دشمن گیرید. او فرمان‌بران خویش را فرا مى‏‌خواند تا همه از دوزخیان باشند[3]». [4]
بنابر این، استمنا نیز گناه بزرگی است که باید ترک شود، اما در آیات و روایات مجازات معینی(حد) برای آن تعیین نشده است، اگرچه حاکم شرع می‌تواند کسی را که مرتکب این گناه شده است، تعزیر نماید. بر این اساس و نیز دلایل دیگر می‌توان نتیجه گرفت که گناه زنا بیشتر از گناه استمنا است.
در مجموع می‌توان گفت؛ لواط بدتر از زنا با زن شوهردار، و زنا بدتر از استمنا است.
برای آگاهی بیشتر این پاسخ‌ها را مطالعه کنید:
مقایسه زنا با استمناء، ۹۷۴۰ دوران امر بین ازدواج، خود ارضایی (استمنا) و زنا، 6076
 
آیا بازی با آلت به قصد لذت، اگر به اوج لذت و خروج منی منتهی نشود، استمنا است، چه حکمی دارد؟
این عمل، حکم استمنا را ندارد، اما لازم است از آن پرهیز شود چرا که تنها راه مشروع برای  ارضاى غریزه شهوت، ازدواج است. ضمائم:
پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سؤال، چنین است: [1]
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی):
گرچه عمل مذکور جایز نمى باشد ولى چنانچه منى خارج نشود، حکم استمنا را ندارد، و راه شرعى ارضاى غریزه شهوت، ازدواج است.
حضرت آیت الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی):
اگر موجب خروج منی شود حرام , بلکه اگر موجب خروج منی نشود هم - بنابر احتیاط واجب - حرام است.
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی):
این کار مقدمه گناه است و لازم است از آن پرهیز شود.
حضرت آیت الله مهدی هادوی تهرانی (دامت برکاته):
از این عمل اجتناب کنید، هر چند تا زمانی که منی خارج نشود، استمنا نیست.  لینک به سایت استفتائات .

برای مراجعه به سوالات  بیشتر اینجا بروید.
شما می توانید به سورت آنلاین از کارشناسان این دوسایت نیز استفاده بفرمایید:

1-پاسخگو 

2-ایپرسش


در ادامه با ما همراه باشید...